نشریه الکترونیکی

استاندار اسبق کرمان مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد

  • خانه
  • استاندار اسبق کرمان مشاور رییس جمهور در ...
مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معرفی شد

مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معرفی شد

سه روز بعد از حکم وزیر جدید دارایی و اقتصاد، رئیس جمهوری دکتربانک را به مقام مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی منصوب کرد

دکترمرتضی بانک استاندار اسبق کرمان از دیروز با انجام مراسم معارفه در حضور مسئولان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور رسما کار خود را در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی آغاز کرد.

به گزارش  سایت سازمان عمران کرمان، دکترمرتضی بانک در 13/6/96 با حکم  دکتر کرباسیان وزیر جدید دارایی و اقتصاد به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معرفی شد و سه روز بعد دکتر روحانی رئیس جمهوری نیز با صدور حکمی جداگانه وی را به مقام مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی منصوب کرد.

پیش از این، مهندس اکبر ترکان هر دو سمت را از سوی رئیس جمهوری عهده دار بود، اما با واگذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به وزارت دارایی و امور اقتصادی، حکم دبیرخانه را وزیر صادر کرد.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن نظارت بر امور این مناطق، به عنوان ساختار ستادی، اجرای مصوبات شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را پیگیری می نماید.

حکم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مرتضی بانک

نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزنده جناب عالی ، به موجب این حکم به عنوان " مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی" منصوب می شوید.

توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانونمداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند بزرگ مسالت می نمایم.

حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی

در حکم  دکترمسعود کرباسیان نیز آمده است:

نظر به تعهد، تخصص، دانش و توانمندی‌های ارزنده جنابعالی و در اجرای مفاد تبصره ماده (23) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به سمت «دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی» منصوب می‌شوید.

با توجه به نقش کلیدی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در رشد و توسعه اقتصادی کشور، اجرای برنامه‌های دولت دوازدهم و تولید و اشتغال، امید است با اتکا به خداوند متعال و با همکاری کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه در ایفای وظایف و پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شورای یاد شده موفق و موید باشید.

توفیق و سربلندی شما را در تقویت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام وظایف محوله از خداوند منان مسالت می‌نمایم.

کارنامه مشاور رئیس جمهوری در مناطق آزاد و ویژه

دکتر مرتضی بانک متولد 1334 در اصفهان، سیاستمدار و کارشناس امور بازرگانی،‌ گردشگری و صنعت است.

وی همچنین معاون پژوهشکده و معاون دفتر و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور دکتر حسن روحانی در دولت قبل بوده است.

دکتر بانک در دوره ریاست جمهوری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی استانداری کرمان و سپس در دوره اصلاحات معاونت مالی اداری وزارت امور خارجه را بر عهده داشته است.

.

استاندار اسبق کرمان مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد
منبع:
بازدید: 553
سه شنبه 21 شهریور 1396