نشریه الکترونیکی

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

  • خانه
  • جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه ...
جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

مدیرعامل سازمان عمران کرمان: چندین طرح بسیار بزرگ با شرکت های خارجی در دست اقدام داریم

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با حضور مسوولان استان و شهرستان در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار شد.

به گزارش سایت منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، این جلسه با حضور شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، سعید صنعتی مدیرعامل سازمان عمران کرمان، نصرت الله ضیا شهابی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، محسن آرش معاون عمرانی فرمانداری سیرجان و معاونان اداره کل امور آب و برق استان کرمان و جمعی از مدیران صنایع و سرمایه گذاران منطقه ویژه به منظور رسیدگی به مشکلات آنها برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیرعامل منطقه ویژه ضمن خیرمقدم به مهمانان گفت: منطقه ویژه در سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و کارخانه ها و شرکت های جدیدی در مجموعه مشغول به کار شده اند که برای ادامه کار و توسعه به حمایت های جدی نیاز دارند.

وی یکی از بزرگترین مشکلات منطقه ویژه را کمبود آب و برق معرفی کرد و گفت: این کمبودها باعث شده است که مجریان برخی از پروژه های صنعتی و تولیدی پشت در منطقه بمانند و نتوانند سرمایه گذاری کنند.

مدیرعامل منطقه ویژه از مسئولان خواست این موضوع را پیگیری و مشکلات سرمایه گذاران  را رفع کنند.

در ادامه شهباز حسن پور به تشریح اهداف برگزاری این جلسه پرداخت و گفت: امروز مدیران استانی آب و برق به سیرجان آمده اند تا مشکلات منطقه ویژه برای جذب سرمایه گذاری هموار شود. بنابراین از مدیران استانی می خواهیم که این مشکلات را بطور جدی پیگیری کنند و اگر در استان هم موانعی دارند به ما اطلاع دهند تا ما در وزارت خانه های مربوطه مشکلات را پیگیری کنیم.

سعید صنعتی مدیرعامل سازمان عمران کرمان نیز در این جلسه با اشاره به نقش منطقه ویژه در توسعه اقتصادی و اشتغال و رفاه شهروندان سیرجانی، استان و کشور، گفت: با کمک همه مسوولان و همکاران چندین کار بزرگ در چند سال اخیر در منطقه انجام شده که جای خوشحالی دارد.

وی ترخیص ماشین آلات سنگین راه سازی از منطقه ویژه اقتصادی سیرجان را یکی از این دستاوردها عنوان کرد و افزود: ما قصد داریم تا کاری به بهره برداری نرسیده آن را رسانه ای نکنیم اما چندین طرح بسیار بزرگ با شرکت های خارجی در دست اقدام داریم که شهروندان به زودی نتایج آن را خواهند دید.

در پایان جلسه نخعی معاون برق استان کرمان با تاکید بر این که ما برای برق رسانی به کارخانه های منطقه مشکلی نداریم، گفت: این آمادگی را داریم که برق مورد نیاز کارخانجات فعال در منطقه ویژه را به هر مقدار تامین کنیم و مدیران امور آب استان نیز ضمن تاکید بر همکاری خود با مدیران منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، آمادگی این مجموعه را برای رفع نیاز واحدهای صنعتی به آب در حد توان اعلام کردند.

 

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان
منبع:
بازدید: 342
پنج شنبه 4 آبان 1396