کشور با یک بیستم درآمدهای نفتی اداره می شود

رییس سازمان برنامه و بودجه:  

 

 

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی را درباره بودجه، یارانه، جریمه های کرونایی اعلام کرد.

 

 

 

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران در باره وضعیت بودجه سال ۱400 گفت: با یاری خدا بودجه تقریبا با توافق نسبی بین دولت و مجلس تهیه شده است، مواردی هم که مشابه سنوات گذشته از منظر شورای نگهبان یا با قانون اساسی مغایرت داشته یا مباینتی با شرع مقدس داشته است اعلام شد.

 

انتظار داریم تا پایان هفته مجلس فرصت کند تا این ایرادهای شورای نگهبان را برطرف کند.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به نظر می رسد با اصلاحاتی که برای تامین نظر شورای نگهبان روی مصوبات مجلس در بودجه صورت می گیرد ما بتوانیم تا پایان سال یعنی تا پایان هفته بودجه را به عنوان قانون داشته باشیم، گفت: این فرصت هم برای دولت خواهد بود تا بتوانیم ضوابط اجرایی و آیین نامه های اجرایی و مالی را تهیه کند تا بودجه بعد از تعطیلات نوروز برای اجرا به همه دستگاه ها ابلاغ شود.

 

نوبخت درباره وضعیت پرداخت یارانه در بودجه ۱400 نیز گفت: یکی از احکام مرتبط با افرادی است که شایستگی دریافت یارانه را دارند منتهی بنا بر هر دلیلی استفاده نکرده اند با همان ساز و کاری که قانون مشخص کرده است و آیین نامه اجرایی آن در دولت در تبصره ۱4 نوشته شده ما ان شاءالله بتوانیم بازماندگان را نیز به جمع یارانه بگیران اضافه کنیم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز دو یارانه در دو روز مشخص و معین ماه پرداخت می شود در تاریخ دهم یارانه حمایت معیشتی و بیستم هم یارانه های جاری که از پیش وجود داشت پرداخت می شود.

 

نوبخت همچنین اظهار کرد: در حالی تولید ناخالص داخلی کشورهای صنعتی منفی شد که در شرایط تحریم بودیم، به طوری که ما اکنون با یک بیستم درآمدهای نفتی، کشور را اداره می کنیم و باید با یکصد و چند میلیارد دلار که در اختیار است، حقوق کارمندان را داده و طرح های عمرانی را سر وقت اجرا کنیم، به جای صد و چند میلیارد با چند میلیارد باید همه این مسائل را حل و فصل کنیم.

 

منبع خبر: روزنامه ابرار اقتصادی - بیست و پنجم اسفند 99

دیدگاه کاربران