انتظار بخش خصوصی؛ هماهنگی دولت در سیاست گذاری های اقتصادی است

در پیام تبریک رئیس اتاق ایران به رئیس جمهور منتخب مطرح شد؛  

 

 

 

در پیام تبریک رئیس اتاق ایران به مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب تأکید شد: بخش خصوصی انتظار دارد دولت در انتخاب وزرا، شایستگی افراد را ملاک قرار دهد و برای هماهنگی در سیاست گذاری اقتصادی تلاش کند.

 

 

 

 

 

 

رئیس اتاق ایران در پیام تبریک به مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران، ضمن اعلام آمادگی بخش خصوصی برای همفکری و همکاری به منظور پیشبرد اهداف و برنامه ها، تأکید کرد: انتظار فعالان اقتصادی این است که هماهنگی در سیاست گذاری های اقتصادی دنبال شود و از طرفی در انتخاب وزرا، شایستگی های علمی و اجرایی افراد ملاک قرار گیرد.

 

 

متن پیام تبریک صمد حسن زاده، رئیس اتاق ایران به شرح زیر است.

 

اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و شهرستان ها مراتب تبریک خود را از انتخاب شایسته حضرتعالی به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران ابراز داشته و آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون دارند.

 

حضور هموطنان با گرایش ها و سلیقه های مختلف در انتخابات در روزهای هشتم و پانزدهم تیرماه، به رغم همه مشکلات اقتصادی و برخی نارضایتی های اجتماعی و سیاسی، بار سنگینی را بر دوش همه ارکان سیاسی کشور و به ویژه حضرتعالی گذاشته است.

 

بر اساس نظرسنجی های معتبر، مشکلات اقتصادی از قبیل تورم، فقر و نابرابری جزو دغدغه های اصلی مردم بوده است که یکی از ریشه های اصلی آن ضعف بنیه تولید در کشور است.

 

حضرتعالی در برنامه دیدار با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فرمودید حل مشکلات اقتصادی به یک باره و بدون مشارکت و کمک بخش خصوصی و مردم و بدون داشتن نقشه راه کارشناسی شده و علمی ممکن نیست.

 

فعالان اقتصادی بخش خصوصی، ضمن اعلام آمادگی برای کمک همه جانبه به جنابعالی جهت همفکری و همکاری به منظور پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حسب منویات مقام معظم رهبری و قوانین موضوعه کشور از جمله قانون برنامه هفتم پیشرفت، انتظار دارند در تشکیل دولت در درجه اول راه حلی برای ایجاد هماهنگی در حوزه سیاست گذاری پولی، مالی، ارزی و تجاری که اکنون در چند وزارتخانه پراکنده است، بیابید.

 

همچنین انتخاب وزرا و به ویژه وزرای اقتصادی مبتنی بر فرایندی دقیق و شفاف و بر مبنای شایستگی های علمی و اجرایی و به صورت مشارکت جویانه انجام شود.

 

امید داریم با همکاری متقابل بخش خصوص و دولت و هم افزایی بیش از پیش، شاهد آبادانی و سربلندی ایران اسلامی و مردم فهیم کشور باشیم.

منبع خبر: روزنامه ابرار اقتصادی - 17 تیر 1403

دیدگاه کاربران