دستور تکمیل فوری ۵ سامانه‌ اقتصادی قبل از پایان دولت سیزدهم

.  

 

 

وزیر اقتصاد به زیر مجموعه های این وزارت خانه از جمله گمرک، سازمان اموال تملیکی، بیمه مرکزی و بانکهای دولتی تاکید کرد قبل از پایان دولت سیزدهم سامانه مرتبط باید در مرحله نهایی قرار بگیرند.

 

 

 

احسان خاندوزی با اشاره به اقداماتی که وزارت اقتصاد سعی دارد تا قبل از پایان دولت سیزدهم و حداکثر تا نیمه سال جاری در راستای اقتصاد دیجیتال  نهایی کند،  اعلام کرده:  یکی از توقعات ما از گمرک این است که هر چه زودتر سامانه جدید گمرکی را راه اندازی کنند.

 

بهره برداری 100 درصدی از سامانه جدید گمرک قبل از پایان تابستان

به گفته وزیر اقتصاد،  سامانه جدید گمرک باید تا قبل از پایان تابستان به صورت 100 درصدی به بهره برداری برسد، این اقدام، می‌تواند بسیاری از مشکلات گمرکی را حل کند. 

هم اکنون سامانه جدید در دو گمرک اجرایی به صورت پایلوت عملیاتی شده است.

 

پروژه مالیات ستانی از شرکتهای خصوصی بر مبنای صورتهای مالی

دومین دستور خاندوزی در خصوص تکمیل پروژه های اقتصادی دیجیتال مرتبط با صورتهای مالی شرکتهای بخش خصوصی است.

وزیر اقتصاد تاکید کرده،  باید هر چه زودتر دریافت صورتهای مالی شرکتهای خصوصی در درون سازوکار سامانه جام قرار گیرد و  به نحوی عمل شود که از سال آتی فقط ورودی‌های صورت های مالی در سامانه جام مبنای مالیات‌ستانی در سازمان امور مالیاتی باشد.

 

تکمیل سامانه اموال تملیکی در 31 استان

طبق توضیحات وزیر اقتصاد،  سازمان اموال تملیکی در ظرف هفته‌های آینده سامانه جامع ثبت و ضبط برخط تمام اموال تملیکی را نیز در دستور کار دارد که هرچه سریع‌تر باید تکمیل شود.

بر این اساس سامانه جامع انبارهای سازمان اموال تملیکی باید در 31 استان تکمیل شود.

 

 سامانه جامع مرتبط با پرداخت خسارتهای  بیمه باید نهایی شود

وزیر اقتصاد اضافه کرده، سامانه جامع بیمه برای پرداخت خسارت های بیمه‌ای از دیگر اقداماتی است که باید سرعت گیرد تا بهره‌برداری از سامانه بیمه به حداکثر برسد.

 

دستور تکمیل پروژه تسهیلات غیر حضوری در شبکه بانکی

خاندوزی تصریح کرد: تسهیلات غیرحضوری شبکه بانکی نیز از دیگر اقداماتی است که انتظار داریم امسال به سرانجام برسد و مردم بتوانند غیر حضوری تسهیلات بگیرند.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم - 18 تیر 1403

دیدگاه کاربران